SportaBG.com ще ви информира кои футболисти на Ботев ще останат със сигурност в "А" група и кои ще треперят за мястото си в тима.
Вратари:
Христо Иванов - със сигурност остава в отбора почти сигурно ще е първи избор за вратар през новия сезон, след като направи чудесен втори полусезон, след като дойде през зимата от Монтана.
Армен Амбарцумян - съдбата на Амбарцумян не е много ясно, но той почти сигурно няма да остане на "Колежа", защото се превърна във втори избор и ще опита късмета си в чужбина оставането му в клуба е малко вероятно.
Защитници:
Васил Василев - Стълба е любимец на бултрасите, но от край време е нещо като талисман на отбора и рядко играе почти сигурно от клуба ще спрат тази практика и той ще бъде освободен.
Венцислав Бонев - Опитният защитник дойде през зимата и започна много лошо. После обаче се наложи като титуляр и заедно с Николай Домакинов направиха не лоша централна двойка бранители. Бонев направи силни мачове, но неговото място в клуба не е много сигурно и той може да бъде освободен.
Николай Димитров - Ноко се завърна още във "В" група и до началото на втория полусезон в "Б" група беше неизменен титуляр, но се контузи и отсъства до края на сезона. Вероятността да остане в клуба не е малка.
Мартин Димов - Така и не успя да се пребори за титулярно място, след като още в началото на подготовката получи тежка контузия и пропусна първия полусезон. През втория започна титуляр срещу Нефтохимик, но беше изгонен и повече не игра до края на сезона. Със сигурност ще бъде освободен.
Даниел Божков - Имаше проблеми в началото на сезона с жълтата си карта, която все пак дойде от Полша, но в двубоя срещу Доростол скъса връзки и още не се е възстановил има шансове да остане, но по-скоро ще бъде освободен.
Емил Аргиров - Животното е един от малкото играчи от "В" група със сигурност ще остане и в "А", но трудно ще се пребори за титулярно място.
Ивайло Димитров - Един от малкото играчи, които със сигурност ще бъдат титуляри в "А" група. Шведа е един от най-постоянните играчи на отбора и със сигурност и през новия сезон ще действа по бековете.
Радослав Бачев - Започна лошо в началото, но после направи не лоши мачове дори измести Емил Аргиров от титулярното място, но скъса връзки и почти сигурно ще бъде освободен.
Николай Домакинов - Абсолютен титуляр през втория полусезон от както Костадин Видолов пое тима. Преди това почти не игра при Хубчев заради контузия, а при Радуканов, защото беше част от нарочените от бившия треньор на ЦСКА футболисти. Видолов го направи титуляр и направи двойка с Бонев в центъра на защитата. Остава в отбора със сигурност.
Лазар Марин - Заедно с Радослав Терзиев, Росен Андонов и Лъчезар Ангелов беше привлечен от Спартак Пловдив през зимата. И четиримата са набор 94 и имат още една година в Елитната юношеска група до 19 години. Те имат професионален договор с отбора и могат по всяко време да влизат в групата за мачовете, но може би това ще се случва по-рядко, имайки предвид конкуренцията през следващия сезон.
Халфове:
Димитър Байрев - Игра през първия полусезон, но през втория влизаше рядко дори и в групата за мачовете. Няма шансове да остане и ще бъде един от освободените.
Тодор Неделев - Сигурен оставащ направи невероятен първи полусезон, но във втория загуби титулярното си място. Една от най-големите надежди на клуба, като от Ботев смятат да го продадат в чужбина след някой друг сезон.
Николай Манчев - Рядко игра, а в последните мачове дори и рядко влиза като резерва. Има шансове да остане, но те не са големи.
Йордан Христов - Абсолютен титуляр през миналия сезон и доста постоянен. Трудно би се преборил за титулярното място в елита, но със сигурност остава в клуба.
Александър Александров - Определено играчът, който правеше разликата този сезон в Ботев. Договорът му изтича, но почти сигурно клубът ще му предложи контракт за поне още една година.
Христо Телкийски - Дойде през зимата и дори започна като титуляр при Радуканов. След това почти не игра при Видолов. Разочарова доста с изявите си и един от тези, които ще напуснат със сигурност.
Мариян Огнянов - Дойде с големи надежди и направи доста добри мачове. Един от сигурните оставащи през новия сезон.
Димо Атанасов - Дойде малко след началото на втория полусезон и бързо се наложи като титуляр на невралгичния пост ляво крило. Направи силни мачове вкара и голове със сигурност остава в отбора и през следващия сезон.
Валентин Веселинов - Дойде от Сливен, но игра много малко и основно се подвизаваше в Елитната юношеска група до 19 години. Трудно би останал, но има минимални шансове все пак да е и през следващия сезон в отбора.
Петър Атанасов - Беше титуляр почти през целия сезон, но изпусна доста попадения да реализира, с което си навлече гнева на част от феновете. Притежава обаче невероятна бързина и беше с основна заслуга за завръщането на отбора в елита. Направи много силен втори полусезон, сред които направи много силни мачове. Остава в отбора и през следващата кампания.
Ангел Рахов - Само преди 2 години той дори не беше играл във "В" група, а се подвизаваше по терените на областните групи с тима на ЕКИУ. Днес Рахов е титуляр в Ботев и вече втори сезон се превърна в много ценен играч. Без много опит Рахов играе еднакво добре и на типичния си пост централен защитник и като дефанзивен халф както е през този сезон най-вече. Със сигурност ще получи шанс и ще остане, а защо да не се пребори за титулярно място.
Нападатели:
Деян Христов - Дойде с големи очаквания, но разочарова напълно вкара едва 3 гола, а два от тях бяха след грешка на вратарите. Няма никакъв шанс да остане в елита.
Атанас Курдов - Ще остане в отбора в "А" група, но ако не остане ще бъде продаден и няма да бъде освободен.