
Калиакра взе една точка от колебливият Черноморец в един скучен мач в Каварна. Домакините започнаха много по-добре мача и могат да съжеляват за пропуснатите две три възможности.
Чак в 17 минута Калиакра поведе с 1:0 когато капитанът Кичуков центрира от пряк свободен удар, никой обаче не успя да играе с топката и тя влетя в левия ъгъл на вратата. Паскал Борел не можа да се намеси и закопа тима си. В 23-та минута отбора на Калиакра извърши принудителна смяна. Николай Петров е заменен, след като получи удар в главата от Бонев. "Акулите" могат да съжеляват за пропуснатите възможности през първото полувреме като Фернандес пропусна няколко пъти.
През вторите 45 минути гостите бяха по-настъпателният тим и на няколко пъти пропуски направиха Койта и Фернандес. Въпреи всичко Койта донесе една точка на тима си като нападателят на Черноморец се възползва от грешка на вратаря Господинов, който излезе неразчетено. Койта се разписа с глава след центриране от фаул. Черноморец искаха да отмъкнат и трите точки но въпреки всичко в това морско дерби победител нямаше като двата отбора завършиха 1:1