
Младежкият национал на Литекс Георги Миланов има предварителен договор с холандския гранд ПСВ Айндховен.
Контрактът ще влезне в сила от 1-ви юни като не е ясна сумата, която ще постъпи в касата на ловчанлии.
Миланов бе следен дълго време от холандски емисари. При това положение, младокът ще стане съотборник с друг бивш футболист на Литекс - Станислав Манолев, който също играе за филипсите.
В същото време се разбра, че единствено парични глоби за хвърлените предмети от феновете на ЦСКА и Литекс се очаква да бъдат наложени на двата тима след дербито в неделя.
Дисциплинарната комисия се събира днес в 17.00 часа на заседание, като най-вероятно за хвърлените димки и ракети от публиката си ЦСКА ще бъде санкциониран с 2000-3000 лева глоба, а Литекс за двете описани в докладите хвърлени бутилки – 1000 лева.
След вечното дерби ЦСКА получи предупреждение за бутилката, с която бе уцелен старши треньорът на Левски тогава Георги Иванов-Гонзо.
Провинението от неделя обаче не е идентично, тъй като не е пострадал никой, от което следва единствено финансова санкция.