You are here:   Home БГ Футбол А група Славия взима Янко Сандански

Славия взима Янко Сандански

Четвъртък, 29 Декември 2011 11:52

Славия ще подсили халфовата си линия с играча на Монтана Янко Санданс­ки. През есенния дял на първенството 23-годишният полузащитник се превърна в неизменен титуляр и ос­новна фигура в селекцията на "Огоста-, като записа цели 16 мача -15 за А група и 1 за купата.

Полузащит­никът дебютира в профе­сионалния футбол през се­зон 2007/08 с екипа на Бе­рое. През есента на 2008 г., под ръководството на Ди­митър Пенев, получава шанс в ЦСКА, с който пече­ли единствения трофей в кариерата си до момента - Суперкупата на България.

Освобождаването на халфовете Даниел Пеев, Илия Илиев и очакваното напускане на Атанас Борносузов отваря място в полузащитата на белите за халфа. Друга от причи­ните старши треньорът Мартин Кушев да го вземе в Славия е притеснително застаряващата средна ли­ния на тима.

През есента младият специалист бе принуден да използва левия бек Филип Филипов като опорен халф поради липсата на такъв. Кушев смята, че юношата на Пирин ще сглоби добър тандем с Йордан Юруков, който ще внесе нужната свежест в халфовата ли­ния на отбора.

Като раз­менна монета по трансфе­ра на Сандански в Славия ще бъде включен играч на белите, който трябва да поеме към Монтана. През лятото Сандански бе на крачка от Локо Пд, но до трансфер не се стиг­на и той премина на "Огос­та".