
В мач от 19-я кръг на "А" група Черноморец успя да се добере до равен с Берое след като губеше в резултата до 83-та минута с 0:2 на "Лазур".
По време на мача наставникът на Черноморец Димитър Димитров - Херо изригна срещу съдиите незнайно поради какви причини. На гостите им се наложи да доиграят мача с човек по-малко след червен картон на Димитър Везалов в 52-та минута.
Резултатът бе открит в 11-та минута с гол на Димитър Везалов, който бе негов първи с екипа на Берое. Беройци получиха право да изпълнят свободен удар в близост до наказателното поле. Ливраменто центрира в малкия пеналт, където Димитър Везалов засече топката с глава и я прати в мрежата на Стоян Колев.
В 52-та минута гостите останаха с човек по-малко, след като голмайсторът Везалов получи директен червен картон за удар без топка срещу звездата на домакините Асис. Въпреки численото си превъзходство Черноморец допусна втори гол. С гол от далечно разстояние Каядо свари неподготвен Колев и удвои резултата в 64-та минута.
Венцислав Христов върна едно попадение за Черноморец в 83-та минута. Христов бе изведен с дълъг пас отдясно, навлезе в наказателното поле на Берое и с удар по диагонала намали резултата. В 5 минутното продължение Асис бе изведен чудесно в наказателното поле на Берое и с мощен удар изравни резултата.
След това равенство бургазлии събраха 37 точки и се изравниха с Литекс на 4-то място, които днес победиха Славия с 1:0. Берое се изравни по точки с Локо Сф на 11-та позиция с 16 точки.