Днес от 17:00 в мачът от двадесет и осмия кръг на А група между отборите на Миньор и ЦСКА и завърши при резултат 2:0. Точни за домакините бяха Стойчев в 52 минута и Траянов в 82 минута. С тази загуба, ЦСКА са само на две точки от техния преследвач Лудогорец.
През първото полувреме, нито един от двата отбора не успя да откри резултат, но и пред Миньор, и пред ЦСКА се откриха възможности за стойностни атаки. Още в 3 минута Карачанаков стреля от фаул, но прати топката покрай десния стълб на вратата на Чворович. В 29 минута към Мораес бе отправен дълъг пас, който бе в положение на засада, но тя не бе маркирана и бразилецът чукна топката с глава и бе съборен от вратаря на домакините. Гостите имаха претенции за дузпа, но съдията Таско Тасков не отсъди такава. В 45 минута Том направи хубав пробив, стреля към вратата, но Мболи изби топката с крак и тя излезе в корнер.
Второто полувреме започна отлично за домакините, които стояха доста по- добре на терена. В 52 минута Том центрира от фаул в наказателното поле на ЦСКА, след което Борис Стойчев засече топката с глава и я вкара във вратата на Мболи. В 77 минута съдията Таско Тасков посочи бялата точка и отсъди дузпа в полза на ЦСКА, след като Христозов игра с ръка в наказателното поле на Миньор. Мораес застана зад топката, но пропусна да отбележи и да изравни. Пет минути по- късно Траянов стреля от около 20 метра и изпрати топката във вратата на гостите за 2:0. В 90 минута Мораес стреля, но ударът му бе слаб и Чворович улови топката. Мачът завърши при резултат 2:0 за "орките".
Миньор: Чворович, Христозов, Стойчев, М. Василев, Илиев, Траянов (к), В. Василев, Том, Брахими, Бибишков, Бумела.
ЦСКА: Мболи, Бандаловски, Грънчов, Крачунов, Попов, Янчев (к), Галчев, Дюлгеров, Присо, Карачанаков, Мораес.