You are here:   Home БГ Футбол А група 96 години Левски!

96 години Левски!

Понеделник, 24 Май 2010 13:35

Днес на 24 май 2010 се навършват 96 години от създаването на най-успешния български клуб в последните 20 години Левски. Делото на основателите беше почетео с поднасяне на цветя на морената до 22-о училище.

Присъстваха момчета от дестко-юношеската школа на отбора, председателя на на УС на клуба Георги Марков, главния мениджър Георги Иванов и футболиста от представителния отбор Владимир Гаджев, както и привърженици на отбора.

 

Георги Марков произнесе и кратко слово пред присътващите:

„Няма такава институция в България, която да има такава история. Да е създаден в царска България и да е владеел умовете на милиони хора. Да е оцелял при комунизма, въпреки опитите да бъде покръстван и преименуван по съветски образец. И да цъфти при демокрацията. Левски вече е на 96 години. Искам тук пред всички вас, а и пред децата, които са бъдещето на Левски, да изразя голямото си уважение към паметта на тези, които основаха Левски – група ученици от Втора мъжка гимназия, живеещи в близост до мястото, на което се намираме. Да изразя благодарност към всички играли в отбора през годините и донесли толкова слава. Футболният отбор е 26 пъти шампион на България и 26 пъти носител на Купата на България. Да бъде Левски и първият български отбор играл в груповата фаза на Шампионската лига. Левски не е само футбол. Ние се гордеем с много олимпийски и световни шампиони, както и славни волейболни и баскетболни отбори, покорили Европа. Надяваме се да вървим към 100-годишнината с нови успехи.”