You are here:   Home БГ Футбол А група Славия измъкна трите точки в "Надежда"

Славия измъкна трите точки в "Надежда"

Петък, 22 Ноември 2013 15:42 Денислав Иванов

Отборът на Славия надигра Локомотив (София) с 1:0 като гост в малкото столично дерби, което даде старт на 18-ия кръг на "А" група. Победното попадение за гостите падна в 89-ата минута и негов автор бе Галин Иванов. Успехът измъкна "белите" от зоната на изпадащите, изкачвайки ги на 10-а позиция с актив от 20 точки, на две по-малко от днешния им съперник, който заема 9-о място.

 

Славия можеше да поведе още в 5-ата минута, но ударът на Атанас Курдов срещна напречната греда, След равностойна игра през първата част домакините бяха близо до това да открият резултата малко преди почивката, но шутът на Елтон мина на сантиметри от вратата на съперника.

През второто полувреме двата тима продължиха с постната продукция. Тимът на Славия обаче желаеше повече победата в този мач и закономерно стигна до нея. След пропуски на Да Силва и Курдов се стигна до 89-ата минута, когато Галин Иванов се озова сам срещу стражът на домакините и с прецизен изстрел реализира за 0;1.

В продължението на двубоя футболистите на Локомотив имаха претенции за дузпа, но главният съдия Георги Йорданов остана безмълвен.