You are here:   Home БГ Футбол А група Берое излъга Славия в София

Берое излъга Славия в София

Неделя, 15 Август 2010 19:22

 

В среща от 3-тия кръг на "А" група Берое победи Славия като гост с резултат 1:2.

 

Това бе втора загуба за Славия като домакин, а за Берое това беше първа победа през новата кампания, но има мач по-малко от всички останали отбори.

Двубоят започна много равностойно, като имаше удари и към двете врати, но домакините бяха малко по-активни. В 24-та минута късмета изневери на "белите" и след центриране в наказателното поле Йордан Петков се опита да изчисти топката пред Златинов, но си отбеляза нелеп автогол. Малко по-късно Берое изпусна да удвои преднината си след неразчетено излизане на Стефано Кунчев, който имаше много проблеми в този мач.

В началото на втората част Велев направи две смени и още от съдийския сигнал Славия се втурна смело да изравнява резултата. Това даде отражение чак в 71-та минута, когато бе отсъдена дузпа за "белите" за нарушение срещу Николай Божов. Пеев застана зад топката и изравни.

След много груба грешка в отбрата на Славия, опитния Станислав Бачев се възползва и отркрадна победата за своя отбор в 79-та минута. "Белите" се опитаха да изравнят, но без успех. След края на мача феновете започнаха да скандират бурно "Оставка".

След три кръга, Славия е на 11-то място с три точки, Берое има четири от два мача и е на шеста позиция.