You are here:   Home БГ Футбол А група Левски Левски взима 300 хиляди евро за Арш

Левски взима 300 хиляди евро за Арш

Вторник, 24 Януари 2012 10:51 ''Труд''

Левски трябва да се ухили до ушите - очерта се да не е на загуба от Сьорд Арш. Китайският Тяндзин покани за преговори ненужния на „Герена" холандец.

„Си­ните" искат 300 000 евро за нападателя, който за толкова и пристигна от Цволе през лятото.

Арш трябва­ше да тръгне от Холан­дия към Азия. „Остават само детайли, очаквам в сряда да подпиша за три години", обяви Сьорд. По-рано клубовете и футболиста догово­риха принципно ус­ловията в електрон­ни контакти и чрез мениджъри. Тяндзин обяви готовност да плати исканите от „Левски" пари и да осигури над 250 000 евро годишно на футболиста.

Бъдещият клуб на Арш е носител на купата на Ки­тай и завърши 10-и в пър­венството за 2011-а, след като предния сезон стана втори. Най-известният играч на тима е Ли Вийфен, който преди 9 г. записа 1 мач за Евертън, а за на­ционалния отбор има 106 срещи и 13 гола. Ка­питан е съ­рбинът Мар­ко Зорич, а треньор - хърватинът Йо­сиф Куже, Миналата го­дина отборът бе воден от холандската легенда Ари Хаан.