
Отборът на Левски размаза аутсайдера Светкавица с 7:0 в среща от последния 30-и кръг на "А" група. Футболистите на Ясен Петров се забавляваха на "Герена" и липсата на достатъчно концентрация пред гола им попречи да запишат по-изразителна победа. С три попадения за успеха на "сините" се отличи нападателя на тима Иван Цветков.
Левски откри резултата в 18-ата минута, когато Владимир Гаджев се възползва от подаване на Цветков и вкара за 1:0. Малко по-късно гол на Рамос бе отменен поради засада. В 41-вата минута Тони Калво с страхотен удар направи 2:0, а три минути след това Иван Цветков отбеляза трето попадение за домакините.
В 53-ата минута Жуниньо се освободи от защитата на Светкавица и стреля, но ударът му срещна напречната греда. Две минути по-късно Сюлейман Диамутен реализира първия си гол в "А" група, след като Жуниньо му предостави топката на празна врата. Десет минути по-късно Иван Цветков направи 6:0 след нова асистнеция на Жуниньо. Голеадата на "Герена" не спря дотук и в 84-ата минута Цветков оформи своя хет-трик за крайното 7:0.
Така Левски се класира за евротурнирите, завършвайки сезона на 3-о място с 62 точки. Гостите от Търговище не успяха да увеличат скромния си актив от 8 точки и се сбогуваха с участието си в елита.