You are here:   Home БГ Футбол А група Левски Жоао Силва донесе втора победа на Левски през пролетта, съдия побутна "сините"

Жоао Силва донесе втора победа на Левски през пролетта, съдия побутна "сините"

Събота, 13 Април 2013 16:40 Денислав Иванов

Отборът на Левски надигра Локомотив (София) с 2:1 на "Герена" в среща от 22-рия кръг на А група. Двубоят ще се запомни със спорното съдийство на Стефан Спасов, който отсъди дузпа и три червени картона, два от които в полза на гостите.

 

 

В 17-ата минута Базил де Карвальо бе фаулиран в наказателното поле и Спасов посочи бялата точка. 11-метровият наказателен удар бе изпълнен от Карвальо, който не сгреши за 1:0.

В 23-ата минута бразилският халф на "железничарите" Том получи втори жълт картон и остави своите с човек по-малко. В 34-ата минута Каравльо се контузи и бе заменен принудително от Жоао Силва.

Четиринадесет минути след началото на втората част Крум Бибишков бе изведен на отлична позиция и с много силен удар не остави шансове на Пламен Илиев за 1:1. В 65-ата минута Рене Михелич бе пратен под душовете за удар с лакът в лицето на съперник и двата отбора заиграха с по 10 души на терена.

Осем минути по-късно Стефан Спасов побърза да върне числения превес на "сините", след като изгони и капитана на Локомотив Александър Бранеков за закъснял шпагат срещу Вутов.

Така на Левски бе много по-лесно да спечели трите точки и в 78-ата минута Силва със силен шут от 18-ина метра оформи крайния резултат - 2:1.

По този начин възпитаниците на Николай Митов, който стартира начело на 'сините" с победа, се изкачиха на първо място с 49 точки, а Локомотив остана 11-ти с пункта.