You are here:   Home БГ Футбол А група Лудогорец Приказката Лудогорец продължава! Българският Манчестър Сити взе скалпа и на Ботев (Враца)

Приказката Лудогорец продължава! Българският Манчестър Сити взе скалпа и на Ботев (Враца)

Петък, 30 Септември 2011 16:28

Хитът Лудогорец (Разград) продължава с победната си серия, след като победи минимално Ботев (Враца) с 1:0 в края на срещата. Точен бе бившият нападател на ЦСКА Иван Стоянов.

 

 

В първите минути от срещата гостите от Разград бяха по - активни, но не създадоха нищо особено, освен един силен, но неточен удар на Йордан Милиев. В 10 - ата минута Ники Николов получи жълт картон, заради груб фаул в центъра. В 14 - ата минута Гъргоров намери добре Миро Иванов, но той сбърка с подаването.

В следващите минути отново Бадема бе на фокус, но нищо съществено не успа да направи. В 22 - ата минут Шоко намери добре бившият нападател на ЦСКА Гърготов, който финтира двама футболисти на Ботев, пробва удар, който бе спасен безпроблемно от вратаря Цветковски. В 26 - ата минута Марселиньо стреля от наказателното поле, но и този път стражът на домакините се справи със ситуацията.

В 31 - ата минута Коконов бе намерен добре, който се опита да финтира Шоко, но последния извърши фаул, което предизвика остра реакция у феновете, дошли да наблюдават срещата на живо. В 38 - ата минута бившият футболист на Литекс Александър Барт вкара гол, но той бе отмен, тъй като французинът бе извършил нарушение в нападание. Полувремето завърши с не лош шут на Миро Иванов, който мина много близко до горната греда на Цветковски.

Втората част започна с много слаб удар на Коконов, който не затрудни вратаря Урош Голубович. Няколко минути по - късно и Мечев пробва късмета си, но ударът му бе прекалено неточен. В 64 - ата минута Иванов намери страхотно Минев, втория отправи мощен удар, но преди да го стори, бе свирена засада.

Буквално секунди по - късно възпитаниците на Атанас Джамбазки създадоха атака, от която не се стигна до нищо опасно. В 69 - ата минута Мишо Александров отправи добър удар, но защитниците на домакините със задружни усилия предотвратиха сигурно попадение във вратата си. 9 минутки преди края на срещата отново Барт шутира с глава, но Цветковски се разпъна като котка и спаси.

В добавеното време Иван Стоянов вкара от точката на дузпата, с което оформи крайния резултат.

Така след тази среща българският Манчестър Сити се изкачи на първата позиция с актив от 2 точки. Ботев (Враца) е на 14 - ата позиция с едва 4 пункта.