You are here:   Home БГ Футбол А група Лудогорец "Лудогорец" се прицели във финал

"Лудогорец" се прицели във финал

Четвъртък, 28 Ноември 2013 07:13 "Стандарт"

"Лудогорец" се цели в луната, за да попадне минимум при звездите. Разградчани гласно обявиха, че целта им е да стигнат до финала в Лига Европа. "Искам на финала да срещнем английски отбор, за да пробваме с тях как е. Вече играхме с холандски тим и видяхме, че имаме сили", демонстрира самочувствие перлата в селекцията на шампионите Върджил Мисиджан. "Лалето" бе избрано от треньора Стойчо Стоев да дадат общ брифинг преди днешния двубой от Лига Европа срещу ПСВ от 22,05 часа на Националния стадион.

"Излизаме, за да вземем точките, които са ни необходими. Аз пък искам пак да се представя добре и отново да вкарам на сънародниците си", даде заявка Мисиджан. Треньорът на "Лудогорец" Стойчо Стоев пък бе по-скромен, но също изрази увереност: "Думите са излишни - ясно е, че ни чака труден мач. Ние обаче свикнахме с напрежението, а имаме и настроение. Въпреки сериозния противник ще се стремим да сме първи в групата. Целта е да затвърждаваме постигнатото."

Специалистът призна, че студеното време и замръзналият терен са в ущърб на неговия тим, който е техничен. "Имах добра основа, защото Ивайло Петев бе изградил солиден отбор. Играчите обаче бяха вглъбени в себе си - затова не даваха това, което имат като възможности. Аз просто обединих съблекалнята и накарах момчета от 7-8 различни националности да мислят за общото благо. С този опит, който натрупахме, щяхме да изглеждаме по-класно срещу отбора на "Базел". Тогава нямахме много неща, които сега имаме. Може пък съдбата да реши в един момент пак да се срещнем с "Базел", заяви с усмивка Стоев.