You are here:   Home БГ Футбол А група ЦСКА В ЦСКА спокойни, правят селекция

В ЦСКА спокойни, правят селекция

Вторник, 15 Февруари 2011 12:29 SPORTABG

“В БФС да проверят първо документите си, а след това да коментират как ще загубим служебно вечното дерби”, категоричен бе босът на ЦСКА Димитър Борисов.

“Всички дългове се обслужват и в момента нямам притеснения за началото на сезона. Единствено искам да спечелим вечното дерби”, допълни той.

Вчера изтече срокът, който БФС даде на “червените” да се разплатят с отборите от елитната ни група по трансфери през последните години.

Следващата седмица ще има още една сбирка на футболната управа, след която ще има повече яснота около състоянието на ЦСКА. По документи обаче лиценз дава само комисията в БФС, която е подчинена на УЕФА. Поне така бе преди време, когато бе взета тапията на “червените” за евротурнирите и Борислав Михайлов се кълнеше, че не може да се намеси. Няколко години по-късно обаче всички от футболната ни управа се упражняват на тема ЦСКА.

Босът на “Лудогорец” Кирил Домусчиев даде личния си самолет, за да може Емил Костадинов да отиде до Бразилия, за да финализира пристигането на бразилския халф Силва в Борисовата градина. “Очакват ни сериозни преговори, защото той не е свободен агент”, обясни Костадинов при тръгването си. Според него отборът е на добро ниво за подготовката си и очаква спокойно вечното дерби на 26 февруари.

Идването на новия полузащитник означава, че вероятно ще се стигне до трансфер на Маркиньос в руски или украински отбор.

ЦСКА може и да прибере нападателя на “Славия” Дениран Ортега до часове, след като Емил Велев окончателно се отказа от него. Милен Радуканов има остра нужда от нападатели, след като Килиан Шеридан и Мишел Платини се контузиха.


Снимка: Любомир Гутев/ SportaBG.com

''24 часа''