Във вторник играчите на втородивизионния Етър ще получат заплатите си, а освен това ще вземат и бонуси.
Тази новина бе потвърдена от представителят на акционерите Ендер Дурмушев в отговор на публикация в столичен вестник, излязла в деня на мача. Според написаното футболистите не са получавали заплати за юли, август и септември, взели са само по 250 лв. за победата над Любимец и се готвят следващата седмица да спрат тренировки.
„Заплатите за юли са платени, имаше леко забавяне на тези за август, заяви Ендер Дурмушев. – Трябваше да ги дадем на 27-и и закъсняхме с няколко дни, но играчите ще си ги получат още преди първата за следващата седмица тренировка във вторник. Добре е тези, които са написали този материал, да знаят, че септемврийските заплати се плащат в края на октомври… Искат да нарушат синхрона в Етър.
Освен това преразгледахме решението си след отличното представяне и временното първо място и възстановяваме даването на премии при победа. Опитваме се да градим ново начало, всяко начало е трудно. Искаме подкрепата на футболистите, всеки един играч е важен за нас. Специално благодаря на феновете, че подкрепиха отбора, очакваме подкрепата им и занапред“.