Бойко Борисов поведе в класацията за Футболист на България, в която за пръв път гласуват фенове.
Премиерът е футболист на аматьорския Витоша Бистрица, който се състезава във "В" група.
Пред камерите на БТВ Бойко Борисов категорично заяви, че с удоволствие би взел приза "Футболист на годината".
"Единствено за "Футболист на годината" няма да проявя скромност. Това не е като с художниците, където се отказах", отсече премиерът.
"Във футбола е като при красотата при жените или потентността при мъжете. Никой не се признава за по-слаб. Няма как да се призная за по-слаб", добави той.
Преди два дни Борисов изоставаше с 26% от Димитър Бербатов, но за нула време преднината на футболиста на МанчестъЮнайтед бе заличена.
Гласовете на феновете ще с еприемат до 4 декември. След това списък на първите 20 играчи в анкетата на публиката, подреден по азбучен ред, ще бъде предоставен на журналистите, участници в традиционната 51–ва анкета "Футболист на годината", които ще определят призовата тройка.
Наглостта на организаторите стогна до там, че друг аматьорски футболист - Васил Лукаев от отбора на Шипка (Драгор, Пазарджишко) от "Б" Окръжна група бе изваден от надпреварата след 200 събрани точки под предтекст, че анкетата била съботирана.
Топ 10 в момента:
1. Бойко Борисов 37%
2. Димитър Бербатов 26%
3. Николай Михайлов 7%
4. Стилиян Петров 6%
5. Владимир Гаджев 4%
6. Бранимир Костадинов 2%
7. Христо Йовов 2%
8. Спас Делев 2%
9. Тодор Янчев 1%
10. Александър Бранеков 1%