You are here:   Home БГ Футбол Други Левски победи румънци в последния си мач на австрийска земя

Левски победи румънци в последния си мач на австрийска земя

Сряда, 11 Юли 2012 10:53 Денислав Иванов

Отборът на Левски си тръгна с победа от подготвителния си лагер в Австрия, след като вчера надигра с 1:0 тима на Пандури (Румъния). Единственото попадение реализира новото попълнение Базил де Карвальо, за когото това е втори гол със синята фланелка.

 

Нападателят се разписа и при победа над Гьор с 2:1 преди няколко дни. Преди двубоя с Пандури, тима на Левски изигра още една контрола срещу третодивизионния австрийски Соленау. В нея участие взеха юношите на тима и новите попълнения Опуко и Жоао Силва, а двубоя завърши при резултат 3:3.

Левски започна по-добре мача с румънците и в 19-ата минута Карвальо се разписа с плътен шут под гредата след отлично подаване на Марсиньо, който отново изигра добър мач. В 29-ата минута Симеон Райков не успя да се разпише от изгодна позиция и резултатът остана непроменен.

През втората част настъпиха леки промени в тима на Илиан Илиев, след като Иво Иванов се появи на мястото на Симеон Райков. Така Иванов отиде в центъра на защитата, а Станислав Ангелов мина в халфовата линия. Десет минути след подновяването на играта Пандури можеше да изравни, но Кемнару стреля в аут.

До края на мача румънците играха по-добре и заслужаваха да отбележат, но Рашит и Григораш не бяха достатъчно концентрирани пред гола. Кристовао Рамос пък бе изгонен в заключителните минути и Левски доигра мача с човек по-малко, но въпреки това не допусна гол и загря с победа за Лига Европа.

Съставът на Левски: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер Станислав Ангелов (59-Йовов), Ромен Ели, Орлин Старокин, Роман Прохазка, Владимир Гаджев, Кристовао Рамос, Симеон Райков (46-Иво Иванов), Марсиньо (88-Чаворски), Базил де Карвальо