You are here:   Home БГ Футбол Национален отбор Лотар Матеус иска Маркиньос в националния

Лотар Матеус иска Маркиньос в националния

Събота, 20 Ноември 2010 08:02 SPORTABG

Германският селекционер на България Лотар Матеус проявява интерес към някои от чужденците в "А" група и по-специално към халфа на ЦСКА Маркиньос. Според "Тема Спорт" немската легенда е разпитвал хора от ръководството на БФС за процедурата по натурализирането на иностранци от елита. Той се интересувал кои от тях могат да получат българско гражданство.

 

Както е известно, през миналия уикенд Матеус изгледа на живо част от мачовете от групата на майсторите и именно няколко чужденци са му направили впечатление. Селекционерът ни е харесал изявите на Маркиньос от ЦСКА, Жоазиньо от Левски и Дока Мадурейра от Литекс. От тях единствен кариоката на "червените" отговаря на условията. Само той от 5 години играе в България.

Очаква се до края на годината германецът да настоява БФС да задвижи процедурата за изваждането на български паспорт на Маркиньос.

 

Източник: "Тема Спорт"

{loadpositiostatia}