Димитър Иванков официално потвърди своето решение да се откаже от участие в националния отбор след мача с Полша, съобщи за медиите президентът на БФС.
Въпреки множеството молби и увещания от страна на колеги и шефове, Митко не пожела да промени своето мнение, в което той още миналата година заяви, че ще слага край на кариерата си в националния тим.
Така след 63 мача с фланелката на България, Иванков предоставя шанс на младия Ники Михайлов да се наложи на вратарския пост. "Трудно е да направиш такова решение, но някои неща рано или късно трябват да бъдат решени. Ще ми липсва емоцията и еуфорията по време на тренировките с колегите ми от националния тим, но мисля, че е редно да отстъпя своето място на другите момчета, които вярвам, че достойно ще ме заместят", поясни бившият играч на Левски.
"Този отбор ми даде страшно много и не съжалявам за нито един момент, свързан с него. Дано съм помогнал с каквото мога и пожелавам късмет на момчетата на предстоящите квалификации", завърши стражът на Бурсаспор.