You are here:   Home БГ Футбол Национален отбор Националите гостуват на острова на Наполеон

Националите гостуват на острова на Наполеон

Сряда, 11 Май 2011 07:01 SPORTABG


 

 

Националите ще почерпят вдъхновение от Наполеон в опита да направят подвиг в мача срещу футболистите на Черна гора, който може да открехне вратата към Евро 2012. Днес Лотар Матеус се прибра от Корсика.

Там селекционерът огледа базата, на която нашите ще се готвят. Проблем възникнал с намирането на хотел, тъй като всички по-големи били пълни по това време на годината. Накрая германецът успял да уреди места в 4-звездния "Palazzu U Domu", който се намира на 50 метра от родната къща на Наполеон в Аячо.

Отборът ни заминава на 29-и, а на 31 май ще играе контрола със сборен отбор на областта.

Иначе Лотар Матеус и Христо Стоичков са чакани на мача в Полша утре вечер. Двамата имат покани да играят за "Звездите на Европа" срещу бивши местни футболни величия. Двубоят на стадио "Миески" в Познан е с начален час 18.30 часа българско време. Камата обаче няма да може да зарадва местните фенове с присъствието си. Христо е на посещение в Мексико като част от делегацията на евокомисаря ни Кристалина Георгиева. Прибира се чак на 22 май.

Според информация в интернет сред поканените за "Мача на звездите" в Полша са още легендата на Реал Мадрид Емилио Бутрагеньо, белгиецът Енцо Шифо, бившият английски национал Стив Макманамън, голмайсторът на световното във Франция през 1998 година Давор Шукер, Кристиян Карембьо, Михаел Райцигер и Пауло Соуса.

Едва ли и Матеус ще присъства.


"Стандарт"