You are here:   Home БГ Футбол Национален отбор За първи път от 22 г. – последни в групата

За първи път от 22 г. – последни в групата

Неделя, 09 Октомври 2011 09:03 ''24 часа''

Българският национален отбор може да запише най-срамното си класиране в европейски и световни квалификации след падането на Берлинската стена. Това стана ясно минути след загубата 0:3 от Украйна в приятелски мач, игран в Киев.

Ако във вторник на стадион “Васил Левски” избраниците на Михаил Мадански не победят гостуващия Уелс, те ще се закотвят на последното - пето, място в групата. Дотам се стигна, след като в петък островитяните думнаха 2:0 Швейцария у дома и вече имат пет точки срещу нашите четири.

За последно последни в групата сме били по време на квалификациите за световното в Италия през 1990 г. Тогава обаче групата е само от четири отбора и пред нас са Румъния, Дания и Гърция. Няма случай, в който да сме били на опашката, а над нас да е имало повече от три отбора.

Освен престиж победата над Уелс би ни помогнала и за следващия жребий, защото вече сме се засилили към петата по сила европейска урна

Снимка: Цветан Инджов/ SportaBG.com