You are here:   Home БГ Футбол Национален отбор Пенев хвърля всичко в атака

Пенев хвърля всичко в атака

Петък, 22 Март 2013 15:20 "7 дни спорт"

Изключително офанзивен състав пуска тази вечер националният селекционер Любослав Пенев в търсене на победата над Малта.

Нашите се изправят срещу аутсайдера в групата от 18 ч. на
Националния стадион "Васил Левски".

Треньорът ще изневери на системата 4-2-3-1, на която залагаше при предишните няколко мача. Тази вечер тимът излиза в суперофанзивното 4-3-3. Досега Пенев разчиташе главно на контраатаки, но сега за първи път след Армения ще трябва да диктуваме играта и да атакуваме повече. За целта селекционерът се е отказал от пускането на двама дефанзивни полузащитници. За първи път титуляр в квалификациите излиза Валери Божинов. Нападателят на Виченца започна да играе редовно напоследък и е футболистът ни в най-добра форма от нападателите. Точно заради това Божинов ще води и атаката. Станислав Манолев, който има два гола в досегашните мачове ще остане на пейката, тъй като все още не е готов. Пенев е решил да не рискува неговото здраве и ще го пази за гостуването на Дания във вторник. Така по двете крила днес ще са капитанът Ивелин Попов и опитният Емил Гъргоров. Бадема е с едни гърди пред Александър Тонев, който също е опция за фланга.

В средата на терена след наказанието на Светослав Дяков Пенев ще пусне само един дефанзивен полузащитник. Това ще е капитанът на Черно море Георги Илиев. Владимир Гаджев ще бъде изтеглен по-напред, точно до Георги Миланов. След като Гаджев започна да се подвизава именно там в Левски, играта му потръгна. Сега той и Миланов ще трябва да създават и всичко по-опасно. Не на последно място Пенев ще разчита и на бомбения удар на Гаджев, който може да свърши работа при сгъстената защита на малтийците.
Треньорът очаква много и от крайните защитници - близнаците Йордан и Веселин Миневи. Двамата ще бъдат насърчавани да помагат активно в атака, когато нашите нападат по-масирано.
От своя страна гостите от Малта ще заложат на коренно противоположна тактика.

Наставникът на Рицарите Пиетро Гедин смята да излезе с петима защитници и ще забърка бетона пред вратата на Анд-рю Хог в търсене на първата точка за тези квалификации. Най-вероятно в отбрана ще си партнират Алекс Мъскат, Агиус и Димек, а Брифа и Ерера ще са халф-бекове. Гедин е решен на този ход, за да може да хване в клещи нападателя на нашия състав. Освен това той се гласи да не дава много място на крилата Попов и Гъргоров, които обичат да влизат навътре и да шутират.

Гедин е подготвил и още един капан за нашите с насищането на средната линия. По този начин малтийците искат да паркират автобуса пред вратата и ще се надяват за 90-те минути да не се пропукат. От там нататък на Гедин му е ясно - ако неговите пуснат един гол, то после може да отидат и на резултат. Италианският спец обаче не иска неговите момчета да пресират българите, с което да им оставят празни пространства. Единствен в атаката на тима ще бъде поставен капитанът и голмайстор Майкъл Мифсуд. Зад него ще е бившият играч на Локомотив Сф Даниел Богданович. Дребосъкът, който ни вкара при последното си идване тук, и сега се закани. "Не сме обречени, ще дадем най-доброто от себе си, за да вземем точка. Силно се надявам да вкарам гол", каза Мифсуд. Гедин има две въпросителни около състава, които са свързани с контузиите на Шиберас и Богданович. Очаква се обаче и двамата да започнат в стартовия състав.