You are here:   Home БГ Футбол Национален отбор Официално искаме мачове от Евро 2020

Официално искаме мачове от Евро 2020

Сряда, 04 Септември 2013 09:32

Българският футболен съюз изпраща в сряда в Нион официалната си кандидатура за домакинство на Евро 2012. По идея на президента на УЕФА Мишел Платини шампионатът за първи път ще се разиграе в 13 града на континента.

Нашите кандидатстват за най-ниския пакет, включващ три мача от груповата фаза и един 1/8-финал.

България реши да подаде документи след срещи на президента на футболната ни централа Борислав Михайлов с премиера Пламен Орешарски и министъра на спорта проф. Мариана Георгиева.

Най-късно до 24 април в Нион ще очакват конкретните параметри по инфраструктурата на кандидатурата. И ако се реши София да стане част от голямото шоу, през 2016-а трябва да започне строеж на нов национален стадион.

За двубои от груповата фаза и 1/8-финал изискването е арената да е с минимален капацитет 30 000 зрители, което при задължителните буферни зони означава поне 33 000. В шампионата през 2020-а ще участват 24 отбора, които жребий ще разпредели в шест предварителни групи.

Междувременно Борислав Михайлов коментира с едно изречение и една усмивка казаното в " Труд " по негов адрес от Мишел Платини.

В интервю за единствената българска медия , поканена да гласува за футболист № 1 на Европа в Монако, славният французин каза :" Бобо, Боби, Михайлов ... Знаете много добре, той ми е приятел. Толкова голове съм му вкарал, че ще му казвам както си искам!"

В задочен отговор Михайлов каза: "Щом мосю президентът така е казал, трябва да го приемем, но вие все пак проверете."

Оказа се , че Платини има на сметката си само един гол срещу Михайлов. И той е от дузпа на двадесет и едно ноември 1984 г . (губим с 0:1 в световна квалификация в Париж) И той е от много, много спорна дузпа.