You are here:   Home Други Анализи и коментари Нефтохимик и Черноморец Поморие се обединяват? Да, ама не!

Нефтохимик и Черноморец Поморие се обединяват? Да, ама не!

Вторник, 14 Юни 2011 19:46

Феновете на Нефтохимик потриват ръце в очакване на "А" група догодина, надявайки се отбора да се обедини с Черноморец от Поморие. Това е въузможно, поне според вестник "Труд", който излезе с подобна публикация, фактите обаче говорят друго.

Нефтохимик са отбор, който заслужава елитен футбол, със фенове,които заслужават да гледат такъв и най-важното с манталитет, който липсваше на Етър цяла година.

Тук идва едно но. Трябва да се вземе предвид, че двата отбора не е възможно да се обединят. Единствения вариант е "зелените" да купят само лиценза на Поморие, за което трудно ще се намерят пари. Парадоксалното е, че отбора на Поморие е тъпкан с юноши на Нафтекс, закупени барабар с школата им от Събев. Сега същия отбор не може да си ги прибере, защото евентуално обединение ще направи точно това, което от своя страна няма логика, защото шефа на Черноморец (Бургас) е плащал за футболисти, които сега би трябвало да отстъпи обратно на тим, който не го интересува. От друга гледна точка Нефтохимик нямат боеспособен отбор за А група, липсват им и финанси за купуване на 10-тина нови футболисти от ранга на това първенство, така че дори те да се върнат в А група, няма да се задържат там до следващия сезон, дори има вариант да не издържат финансово футболната година.