You are here:   Home Други Баскетбол Баскетбол Левски и Рилски спортист е финалът за купата на България по баскетбол

Левски и Рилски спортист е финалът за купата на България по баскетбол

Събота, 13 Март 2010 13:33 Валентин Видолов

 

Левски и Рилски спортист е финалът за купата на България по баскетбол в зала "Диана" в Ямбол. Така актуалният носител на купата Левски ще може да защитава трофея си от минатала година.

 

В първия двубой вчера Рилски спортист победи с 80-75 един от най-стабилните и амбициозни отбори в НБЛ Балкан. Това е един от най-големите успехи на "Рилецо" в тяхната клубна история, тъй като това е първо класиране на самоковчани на финал за турнира за купата на България.

В късният двубой Левски, който е актуаления носител на купата ще защитава трофея си, след като не даде никакъв шанс на Черно Море Евроинс и победи варненци с 95-76.

Финалът за купата на България е в неделя от 18-00ч. в зала "Диана" в Ямбол.