You are here:   Home Други Други спортове Три града се борят за домакинство на световното по самбо за младежи

Три града се борят за домакинство на световното по самбо за младежи

Сряда, 06 Юли 2011 07:49 В-к "Народно дело"

Пред националните отбори на България предстои световно първенство по самбо през есента, а Ивелина Илиева и Иван Илиев ще се борят за олимпийски квоти в джудото на световното първенство през август във френската столица Париж.

Президентът на БФ по самбо Румен Стоилов заяви, че преди месец е имало Конгрес на Международната федерация, което има офис в сградата на МОК в Лозана. България е изпратила оферта за домакинство на мондиал за младежи до 17 и до 21 г. по самбо през 2012 г., което е било отнето от столицата на Узбекистан Ташкент. Родната федерация е изпратила като евентуални домакини София, Варна и Самоков.

"България може да кандидатства и за домакинство на световно първенство по самбо за мъже и жени през 2013 или 2014 г., което е в плановете ни", добави Стоилов.

Снимка: Александър Йорданов/SportaBG.com