You are here:   Home Други Тенис България загуби отборната среща с Израел

България загуби отборната среща с Израел

Петък, 04 Февруари 2011 20:54 Валентин Видолов

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова загуби втория мач на сингъл срещу първата ракета на Израел Шахар Пеер с 2:1 сета. По този начин България губи с 0:2 от Израел и нашите загубиха отборната среща.

Пиронкова се държа изключително достойно тя имаше контузия в китката и в двете бедра, но стисна зъби и излезе на корта, контузията в бедрото мъчи пловдивчанката още от Аустрелиън оупън, а вчера тя получи и контузия в китката, която и попречи да играе пълноценно срещу Манди Минела и тя загуби.

Цеци стисна зъби и започна мача, тя поведе с 3:2, но Пеер направи я проби и поведе с 3:4 това не смути Пиронкова и тя взе три поредни гейма, с което затвори сета и разочарова домакините.

Пиронкова едва се държеше на корта и още в началото на втория сет тя взе 10 минутно медицинско прекъсване. Цеци отново игра чудесно и проби Пеер 3:1, но еврейката спечели 4 поредни гейма и поведе с 3:5, а след двете си взеха подаванията и Шахар Пеер изравни сетовете след 4:6.

В третата решителна част Пиронкова нямаше сили и загуби сета без да успее да спечели и гейм 0:6 и 2:1 сета за Пеер, която спечели мача.

След края на срещата Цвети получи аплодисменти и от домакините от Израел за изключителното си себераздаване макар и контузена.

В мача на двойки капитанът Дора Рангелова реши да не мъчи повече Цеци и вместо нея на корта ще излязат Магдалена Малеева и Диа Евтимова.