
Световният номер 1 Новак Джокович се класира на 9-ти финал през тази година. Сърбинът се справи с Жо-Уилфред Цонга на 1/2 финалите и тази вечер излиза във финала срещу Марди Фиш.
Ноле взе трудно първия сет с 6:4, но във втория започна с ранен пробив и поведе с 3:0, когато Цонга се отказа заради контузия в ръката. На финала Джокович ще срещне Марди Фиш, който успя да отстрани на 1/2 финалите друг сърбин Янко Типсаревич с 6:3, 6:4.
До момента Джокович има 9 финала през 2011 и всичките бяха спечелени. От турнирите от Мастър сериите това ще бъде 5-ти финал за сърбина през 2011. Той спечели 4 от петте завършили турнири до момента от сериите, а единствено не успя да триумфира в Монте Карло, защото поради контузия не игра в турнира.