Най - добрият български тенисист Григор Димитров се разправи за по - малко от час с осмия в световната ранглиста Марди Фиш. 20 - годишният българин го победи с 6:2, 6:1, като на моменти нашето момче очароваше с ударите си.
През първият сет Григор смачка тотално своя съперник. Хасковлията успя да му пробие два пъти и да си взимаше подаванията. Публиката ме в екстаз, след като на няколко пъти нашето момче отчайвеше опитният американец. Трябва да се отбележи, че на два пъти Фиш му избиха нервите и показа неприлични жестове към хората, дошли да наблюдат срещата между двамата. Това се случи, тъй като Григор му поведе с 4:0 и направи няколко феномални аса. До края всеки от двамата тенесисти си вземаха геймовете и така завърши първият сет - 6:2. Интересно е, че това се случи само за 31 минути.
Втората част също започна с пробив за Димитров. След това най - добрият ни тенесист си взе подаването и се стигна до 2:0. Този път обаче Марди Фиш не успя да му пробият въпреки съпротивата на Григор. Последва нова лекция на Гришо и нов гейм на нула в полза на България. Немислимото за американецът се случи. Страховитите форхенди на съперникът му доведоха до 4:1. При този резултат Гришо спечели подаването си и след това за пореден проби за крайното 6:1.
Снимка: Getty/Guliver