Двубоят за титлата на втория турнир от Големия шлем Новак Джокович - Рафаел Надал беше отложен за утре при резултат 2:1 сета за Надал и 2:1 гейма за Джокович в четвъртата част.
Надал тръгна чудесно в мача и поведе с два ранни пробива - 3:0. Джокович обаче не се предаде и успя да ги върне и да изравни - 3:3. Надал успя да пробие за трети път от началото на мача за 4:3 и затвърди пробива - 5:3. Ноле успя да намали при 5:4, но испанецът взе сета с 6:4.
Надал започна и втория гейм с пробив и след това взе подаването си и поведе с 2:0, но Ноле успя да върне пробива и изравни - 2:2. Стигна се до 3:3, а Надал реализира тъкмо навреме пробив за 4:3. Той затвърди пробива си при 5:3, но тогава заваля дъжд и двубоят беше прекратен. След подновяването на играта Рафа проби отново сърбина и поведе с 2:0 след 6:3.
При резултат 2:2 в третия сет Новак Джокович успя да пробие сервиса на Надал и го затвърди - 4:2. Ноле успя да пробие за втори път испанеца и след това взе подоването си и взе първи сет на Надал от началото на турнира - 6:2.
Четвъртият гейм започна с нов пробив за Джокович и той поведе с 2:0, Надал намали на 2:1 и тогава заваля отново много силен дъжд и мачът беше прекратен. След като стана и по-късно срещата беше прекратена за утре, когато ще стане ясен шампиона.