Фаворитката за титлата на Аустрелиън оупън Мария Шарапова отпадна изненадващо на 1/2 финалите в турнира от китайката На Ли след 2:0 сета. Така Ли ще играе в събота срещу световната номер 1 Виктория Азаренка на финала на първия турнир от Големия шлем.
Ли буквално разби Шарапова, след 6:2, 6:2. До днес Маша нямаше дори загубен сет, но Ли просто не и остави шансове и ще играе на трети финал в турнирите от Шлема. До момента китайката загуби един финал през 2011 точно на Аустрелиън оупън от Ким Клайстърс - 6:3, 3:6, 3:6, а същата година спечели и първата си титла от Шлема на Роланд Гарос след 6:4, 7:6 срещу Франческа Скиавоне.
На финала тя ще се изправи срещу световната номер 1 Виктория Азаренка, която отстрани Слоун Стивънс, която на 1/4 финалите се справи със Серина Уилямс. Азаренка се наложи с 6:1, 6:4 и също като Ли ще играе в трети си финал в турнирите от Шлема. До момента баланса на тенисистката от Беларус е същия като На Ли една победа и една загуба. Преди година отново на Аустрелиън оупън тя отнесе Мария Шарапова на финала с 6:3, 6:0 и спечели първата си титла от Големия шлем. А няколко месеца по-късно на ЮЕС Оупън загуби от Серина Уилямс 2:6, 6:2, 5:7.
Така в събота На Ли или Виктория Азаренка ще спечели втората си титла от Големия шлем.