You are here:   Home Други Тенис Новак Джокович тренира с българин

Новак Джокович тренира с българин

Четвъртък, 05 Септември 2013 08:06 "24 часа"

"Мислех си, че никой не иска да тренира с мен", това призна наскоро българският тенисист Васко Младенов. И нещата се обърнаха.

В момента софиянецът е официален спаринг партньор на водача в световната ранглиста Новак Джокович. Младенов и Ноле са в Ню Йорк, където сърбинът продължава да гази наред в последния за сезона турнир от "Големият шлем".

Васко е тренирал с националния ни отбор, но в последните години е предимно в САЩ, където завърши висшето си образование. По време на следването той редовно играеше в студентския шампионат.

"Свързаха се с мен от фирмата за тенис облекло Solfire, спонсор на Иван Додиг. Агентът ме познаваше от мачовете ми като номер 1 на университета "Сейнт Джонс". Тренирахме няколко пъти с Додиг и той записа добри победи. Препоръча ме на Джокович, който си търсел спаринг. Само след една тренировка на Новак му хареса и ме направи официален спаринг партньор", обясни Васко.

Младенов е известен сред приятелите си и с музиката и песните, които записва. В хип-хоп албумите си той пее на руски, тъй като това е родният език на майка му. Неотдавна, когато си бе в София, тенисистът призна, че му е по-лесно да измисля текстове на руски. Той е работил с китарист, участвал в записи с легендите Black Sabbath.

В последния си двубой Джокович разби 6:3, 6:0, 6:0 Марсел Гранойерс по пътя към 18-ия си пореден 1/4-финал на турнирите от най-високия ранг. Следващият съперник на Джокович е Михаил Южни, който надви ветерана Лейтън Хюит в титаничен сблъсък, продължил 4 часа. На два пъти бившият номер 1 в ранглистата стигаше до аванс от 5:3 гейма и сервиране за затваряне на мача, но руснакът издържа и в крайна сметка спечели с 6:3, 3:6, 6:7 (3), 6:4, 7:5.

Миналогодишният шампион в САЩ Анди Мъри също се класира за 1/4-финалите след успех с 6:7 (5), 6:1, 6:4, 6:4 над Денис Истомин (Узбекистан). Шотландецът ще спори със Станислав Вавринка (Швейц) за място на полуфиналите.
Световната номер 1 при жените Серена Уилямс стигна по впечатляващ начин до полуфиналите. Американката не даде и гейм на съперничката си Карла Суарес Наваро.