You are here:   Home Други Тенис Бомба в ЮЕС Оупън Мъри отпадна още в трети кръг

Бомба в ЮЕС Оупън Мъри отпадна още в трети кръг

Понеделник, 06 Септември 2010 11:15 Валентин Видолов

Втора голяма бомба падна вчера в последния турнир от Големия шлем ЮЕС Оупън може би най-големия фаворит за спечелване на титлата в Ню Йорк британецът Анди Мъри отпадна безславно от швейцарецът Станислас Вавринка. Това е втора голяма изненада на турнира, след като и големия любимец и надежда на домакините Анди Родик, също отпадна още във втори кръг.

Мъри започна трудно мача като все пак взе тайбрека без проблем 7-4, втория сет беше спечелен от Вавринка отново след тайбрек, а третата и четвъртата част преминаха под дигтовката на швейцарецът, който ги взе с 6-3 и елиминира Мъри още в третия кръг на последния турнир от Големия шлем. Мъри беше определян за един от най-големите фаворити за титлата, като дори беше поставяне пред обичайните заподозрени Рафаел Надал и Роджър Федерер.

Един от последните представителите на домакините Джон Иснър също беше елиминиран, след 6-4, 6-7, 7-6, 6-4. И така единствения американец в мъжката схема остана само Сам Кери.

Томи Робредо пък се измъчи срещу Михаел Лодра, но французинът се отказа в четвъртия сет и така испанецът продължава напред.

При жените Саманта Стоусър, която е финалистка от тазгодишното издание на Роланд Горас отстрани рускинята Елена Дементиева след 6-3, 2-6, 7-6.