You are here:   Home Европейски футбол Англия Стенли се върна, Вила загуби

Стенли се върна, Вила загуби

Неделя, 26 Декември 2010 19:32


Астън Вила не успя да победи Тотнъм в мач от 19-ия кръг на "Висшата Лига". Стилиян Петров се появи в игра през второто полувреме и записа добри 45 минути.


След началния, съдийски сигнал двата отбора се "захапаха" и до 4-ата минута си разделиха по една добра възможност да открият резултата. В 9-ата минута имаше спорно положение за дузпа срещу Тотнъм, когато Гомес и Уилфред Баума се сблъскаха в наказателното поле на гостите. В 15-ата минута Лука Модрич нахлу в наказателното поле на "шпорите" и от аут линията подаде към Юнес Кабул, който отбеляза, но странични съдия вдигна флага защото според него топката е била извън рамките на терена и голът бе отменен несправедливо. Три минути по-късно Абгонлахор остана сам срещу Брад Фридъл, който на два пъти изби ударите на нападателя. В 23-ата минута отново Модрич направи страхотен 30-метров пас към Алън Хътън, който подаде топката на Ван Дер Ваарт и той отбеляза за 1:0. В 27-ата минута при сблъсък за висока топка Джермейн Дефоу получи пресилен, червен картон и така Тотнъм трябваше да доиграе мача с човек по-малко. В 36-ата минута Уилсън Паласиус направи страхотна солова акция и стреля, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Фридъл. Гарет Бейл остана изолиран от действията на терена, той направи само един от типичните си пробиви по фланга в самия край на първото полувреме, но си поведе топката малко по-дълго от нужното и тя излезе в аут.

През второто полувреме се появи и Стилиян Петров заменяйки Джонатан Хок, който не бе играл от 23 Октомври, когато получи контузия на коляното си срещу Съндърланд.

В първите 20 минути от втората част на двубоя Астън Вила пристискаше Тотнъм в своята половина и пропусна няколко добри възможности да изравни резултата, но при последвалата контраатака на гостите в 66-ата минута Ван Дер Ваарт отбеляза своя втори гол в мача и осми за този сезон с екипа на "шпорите". В 76-ата минута Абгонлахор изпрати страхотен шут към вратата на Гомес, който изби топката в ъглов удар. Натискът на домакините в крайна сметка си каза думата в 82-ата минута, когато Майкъл Олбрайтън центрира, никой не докосна топката и тя се озова в мрежата на Тотнъм. В 88-ата минута "шпорите" имаха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 25 метра от гол линията, но ударът на Гарет Бейл мина на сантиметри от лявата греда на Брад Фридъл. В даденото от съдията 4-минутно продължения Стилиян Петров отпрати топката към наказателното поле на Тотнъм, получи се соматоха, при която най-добре се справи вратарят на "шпорите" Гомес, който улови топката. 

Така с два гола на Ван Дер Ваарт Тотнъм вече има 30 точки и е плътно зад гърба не Челси, които имат 31, но са с мач по-малко. Докато Астън Вила е на 15 позиция, на 4 точки от изпадащите.

Снимка: daylife.com