You are here:   Home Европейски футбол Англия Какво му е на Бербатов ?!

Какво му е на Бербатов ?!

Понеделник, 08 Март 2010 19:35

Защо Бербатов играе слабо ? Това е често задаван въпрос от много критици и съвсем обикновенни хора, които не оценяват играта на българският нападател и настоящ играч на английският шампион Манчестър Юнайтед.

Критиците непрестано плюят и критикуват Митко. Обвиняват Сър Алекс Фъргюсън за покупката му и питат дали Бербатов заслужава тези 30.75 милиона паунда (38 милиона евро), които бяха похарчени за неговите права.

На всички "разбирачи" Бербо не обръща такова голямо внимание, но просто по-някога тези хора преминават границите. Никой не плюеше Бербатов като вкарваше по 4 гола за Тотнъм и никой не го плюеше когато премина в отбора на "червените дяволи". Всички бяха толкова развълнувани, че Митко Бербатов ще разкаже на съотборниците си за България и колко хубава страна е тя.

До тук добре, но още след първият му мач с червената фланелка, критиците си отвориха устата и до ден днешен не са спряли да го критикуват. Спират се само когато той отбележи, но даже и тогава тръгват приказки, че "гола му бил на късмет" и други словестни нападки.

"Хейтърите" нападат Бербо и с националната фланелка. Ако не вкара гол, значи нищо не е направил. Не винаги важен е само гола. Ако изгледате един цял мач на Юнайтед концентрирано, ще видите и осъзнаете колко полезен е Митко за отбора на Сър Алекс Фъргюсън.

"Бербатов бил бавен, тромав, мърда" и всякакви такива думи се чуват от устата на всеки завистник, но вижте. Ако той беше толкова голям "мързеливко" дали звезди като Уейн Рууни, Рио Фърдинанд, Гийерно Франко и други щяха да го хвалят. Даже колоритните английски медии: Sky Sports, BBC, Manchester Evening News, го хвалят за всеки негов пас, защото от Бербатов излиза настроение и стил, и запомнете нещо: Ако постигнете толкова, колкото него, тогава може да го критикувате на спокойствие.

 

Георги Иванов, SportaBg.com