След като се разбра, че Тотнъм, Хамбургер и Стоук искат в състава си Нистелрой сега се разбра, че интерес има и Уест Хям. В момента те не са в добро положение и спешно търсят играч, който би им помогнал. Явно това е Нистелрой.
Холандецът бе сполетян от тежка контузия за дълго време и сега забит на резервната скамейка. Въпреки че, нападателят вече е на 33 години явно това не смущава отбори като Тотнъм и Уест Хям, които искат да го привлекат. Преди години ван Нистелрой беше заявил, че пред 2008-ма година ще напусне Манчестър Юнайте и ще се завърне в родния ПСВ и да прекрати кариерата си. Обаче нещата не се случиха така. След спор със сър Алекс холандецът подсили Реал Мадрид. Заради тежка контузия и новите попълнения "Галактикос 2" Рууд не получава шанс за изява и това кара "Шпорите" и "Чуковете" да имат интерес към холандския национал.
"Чуковете", които са с нови собственици, явно имат желание да направят добра селекция. В опит да запазят мястото си в Премиър Лийг, Уест Хям са предложили на Рууд седмична заплата от 100 000 паунда. Новите собственици очакват решението му, знаейки, че Флорентино Перес го обяви за ненужен