You are here:   Home Европейски футбол Англия "Ню Баланс" ще облича Ливърпул, "червените" получават по 25 млн. паунда на година

"Ню Баланс" ще облича Ливърпул, "червените" получават по 25 млн. паунда на година

Петък, 22 Април 2011 12:18 Денислав Иванов


Ливърпул се осигури по 25 милиона паундана година, след като сключи рекорден за английския футбол договор за екипировка. Сумата, която ще дойде от базираната в Бостън компания "Уориър Спортс", е почти два пъти по-голяма от тази, която предлага "Адидас" в момента.


През сезон 2012/13 контрактът с дъщерната компания на "Ню Балaнс" ще влезе в сила и ще задмине по финансови параметри дори договора на Манчестър Юнайтед с "Найик", според което "червените дяволи" получават по 23.5 милиона паунда годишно. За "Адидас" тази сделка обаче въобще не е изгодна, тъй като Ливърпул е на 4 място в света по продадени фланелки - около 900 000 всяка година. Единствено Юнайтед, Реал Мадрид и Барселона изпреварват "мърсисайдци" по този показател.

"Ню Баланс" e доставчик на екипировката и на Бостън Ред Сокс, чиито собственик е Джон Хенри, който закупи и Ливърпул.