You are here:   Home Европейски футбол Англия Сър Алекс: Оуен е страхотен, но кокуренцията е голяма

Сър Алекс: Оуен е страхотен, но кокуренцията е голяма

Сряда, 21 Септември 2011 15:22

След снощната победа на Манчестър Юнайтед над Лийдс с 0:3 мениджърът на "червените дяволи" сър Алекс Фъргюсън възкликна: „Коефициентът на вкарани голове към изиграни мачове на Майкъл Оуен е невероятен”. Оуен отбеляза два от головете.

 

„Коефициентът му на вкарани голове към изиграни мачове е невероятен. Особено вторият му гол бе страхотен. Много се радвам за Майкъл”, зави Фъргюсън след срещата.

„За съжаление той имаше една или две контузии. Но заради присъствието на Рууни, Бербатов и Ернандес той не получава мачовете, които заслужава, което е жалко. Но той е фантастичен играч и е чудесно, че е в клуба", продължи сър Алекс.

„Първото полувреме бе страхотно за нас. Движението и владеенето на топката бе много добро. През второто полувреме Лийдс бяха много решителни и продължиха да се опитват да вкарат”, каза още специалистът.

„Младият Фрайърс се справи много добре. Показа хладнокръвие, не се притесни от враждебната атмосфера на „Елънд Роуд”. Пол Погба изигра добри 45 минути. Ларнъл Коул е много млад, но за тях е добре да опитат какво е да си в първия отбор”, коментира играта на малдите момчета в отбора.

„Страхотно е за младите играчи да разберат какво значи клубът и да видим техният темперамент в тези вечери. Младите момчета се справиха добре. Това бе страхотен опит за тях”, допълни Фърги.