You are here:   Home Европейски футбол Англия ФА: Ще има изпадащи отбори в Премиършип

ФА: Ще има изпадащи отбори в Премиършип

Вторник, 18 Октомври 2011 17:01

След вчерашното искане за премахване на правилото с изпадащите отбори на част от богатите чужди собственици на отборите от Висшата лига искат,  днес ФА успокои консервативните фенове на играта.

 

Правилата на Висшата лига са направени така, че при искане на 14 от 20-те тима във Премиършип. правилата в лигата да могат да бъдат променяни. В същото време местният футболен съюз си запазва правото да налага вето върху всяко предложение, което засяга структурата на играта. В същото време за да влезе в сила дадено предложение, то трябва да бъде одобрено от ФА.

По този въпрос се изказа и босът на Уигън Дейв Уилън, който само преди дни се противопостави на идеята на Ливърпул за индивидуален подход при договарянето на приходите от ТВ-правата.

"Ако това се случи, аз ще извадя Уигън от Висшата лига и ще се върнем обратно в Чемпиъншип", коментира Уилън пред "Тоук Спорт" идеята за премахване на изпадащите тимове.

"Това е най-глупавото предложение, което съм чувал през живота си. Притеснително е, че ако имаме 14-15 чужди собственици, те могат да предложат луда идея, която да бъде гласувана", продължи президентът на Уигън.

"Шампионатът трябва да бъде такъв, че всеки отбор да има амбицията да влезе във Висшата лига, затова първенството ни е толкова силно. Това е ужасно предложение, което може да убие английския футбол", завърши босът на Уигън.

 


Още о темата