
Нападателят на Челси Дидие Дрогба е сигурно ново попъление на китайския Шанхай Шенхуа.
Новината идва само месец след като същия азиатски тим си осигури услугите на друг играч на „сините” – Никола Анелка. Според английските и китайските медии Челси и Шанхай са в заключителни преговори по трансфера на голмайстора.
В китайският тим очакват Дрогба да се присъедини към новия си клуб най-късно в понеделник и заедно с Анелка да направят нападението на тима страховито.
"Всичко върви добре до този момент, макар че има няколко пречки. Те обаче няма да ни спрат и скоро ще финализираме сделката", заявява босът на Шанхай Шенхуа Джоу Юн.
„Това е като да правиш голям филм. Ако вземеш суперзвезди като Джеки Чан и Джет Ли и други ще искат да дойдат в последствие”, обясни с ново сравнение ситуацията босът на Шенхуа.
След като подпише Дрогба ще стане най-високо платения футболист в местното първенство. В момента един от лидерите в тази класация е Анелка.