
Отборите на Астън Вила и Тотнъм завършиха наравно 1:1 в мат от 37-ия кръг на английската Висша Лига.
Още в първите минути Тотнъм натисна в търсена на гол. В 5-та минута Адебайор можеше да вкара, но ударът му от малък ъгъл на намерим очертанията на вратата.
В 17-та минута ван дер Ваарт на два пъти пропусна да отбележи, след като ударите му бяха блокирани от противникови играчи.
Домакините бяха добре групирани в отбрана и очакваха своя шанс на контраатаки и в една от тях в 35-та минута Киърън Кларк със страхотен изстрел от 30 метра отбеляза за 1:0.
В 50-та минута след жестоко влизане в краката на Хътън с директен червен картон бе изгонен Дани Роус.
Въпреки че бяха с човек по-малко ''шпорите'' играеха по-добре и в 61-та минута Адебайор вкара от дузпа за нарушение на Дън срещу бразилеца Сандро.
До края не се стигна до други и голова и резултата се запази 1:1.