Известния сръбски ултрас Иван Богданов по случай днешния празник 8 март получи присъда от 3 години и 3 месеца.
"Черният мъж", както бе наречен Богданов от италианската преса бе най-деен по време на безредиците на стадион "Луиджи Ферарис", прекратили срещата между Италия и Сърбия в седмата минута, получи своята присъда днес.
Ултрасът на Цървена звезда бе разпознат по татуировките на ръцете и арестуван от карабинерите, след като камерите на всички световни медии, отразяващи срещата, го заснеха как се покатери на предпазните огради и с клещи сряза мрежата над сектора за гости, за да могат крайните фенове на Сърбия да хвърлят факли на терена.
Други трима фенове на Сърбия също получиха присъди, но значително по-кратки. Четирима други фенове пък постигнаха споразумение с прокуратурата да не лежат в затвора срещу съгласие пет години да не посещават Италия.