
Дългата сага около трансфера на Мануел Нойер окончателно приключи. Талантливият страж официално е играч на Байерн Мюнхен.
Той ще пристигне при „баварците” веднага след евроквалификацията на Германия срещу Австрия и Азербайджан, ще премине нужните медицински прегледи, и ще сложи подписа си на петгодишния контракт предложен от немския гранд.
“Очаквам с нетърпение това ново предизвикателство, каквото е за мен Байерн. Много от съотборниците ми в националния ще са ми съотборници и в Мюнхен. Така че обстановката няма да ми е съвсем непозната, и със сигурност бързо ще се адаптирам,” заяви Нойер след оповестяването на новината.
“В Байерн сме много щастливи, че Мануел Нойер подписва дългосрочен договор. Той е не само номер 1 в Германия, но и един от най-добрите вратари изобщо в целия свят,” изчетка новата придобивка изпълнителният директор на Байерн Мюнхен Карл-Хайнц Румениге.
Според някои немски медии трансферът възлиза на 25 милиона евро. 18 милиона ще бъдат преведени веднага по сметката на Шалке 04, а останалите 7 милиона ще зависят от формата и успехите до които стигне Нойер с Байерн.
Снимка: Reuters Pictures