Отборът на Ники Михалов Твенте стана шампион на Ередивизи за пръв път в своята история. Клубът постигна победа с 2:0 срещу НАК Бреда в последния кръг на шампионата.
Срещата започна много добре за Твенте. В 21-вата минута НАК Бреда останаха с човек по-малко след като Фехер получи червен картон. Резултатът дойде мигновено след като в 23-тата минута Твенте поведе чрез Руис. В 74-тата минута Сток затвърди победата на Твенте на 2:0 и ги направи шампиони. Гонителят на отбора на Ники Михайлов Аякс разби НЕК Ниймеген с 4:1, но това не им помогна да изпреварят Твенте и така тази година ще се задоволят със сребърните медали.
Твенте записа 86 точки от всички мачове през сезона и си осигури титлата. Аякс остана с точка по-малко, а отборът на Станислав Манолев ПСВ Айндховен остана трети. Днес Манолев и компания завършиха 1:1 с АЗ Алкмаар.
Българинът Ники Михайлов остана извън групата в най=важната среща за тима му през този сезон. Вратарят получи травма в рамото, която му попречи да играе при шампионския мач на Твенте.