
Отборът на Атлетико Мадрид спечели с минималното 1:0 при домакинството си на Еспаньол в мча от турнира за Купата на Испания.
Гостите от Барселона започнаха по-добре двубоя, но в 33-та минута Атлетико получи правото да изпълни дузпи и Шимао, който е може би изигра последният си мач за мадричани, тъй като почти сигурно той ще продължи кариерата си в турския гранд Бешикташ вкара 11 метровия удар и това беше единственото попадение в мача. В 42-та минута Хосе Антонио Рейес беше изгонен с директен червен картон.
Численото равенство на терена беше възстановено в 67-та минута, когато Виктор Руиз получи втори жълт картон и напусна преждевремено терена. До края на мача не се случи нищо интересно като освен двата червени картона съдията на Давид Борбалан даде 8 жълти картона.
Реванша е на 5 януари на стадиона на Еспаньол "Корнела-Ел Прат".