You are here:   Home Европейски футбол Италия Тоти победи сам Удинезе, даде крила на Рома

Тоти победи сам Удинезе, даде крила на Рома

Неделя, 10 Април 2011 12:44

Отборът на Рома записа изключително важен успех над борещия се за участие в Шампионската лига Удинезе. Момчетата на Монтела победиха с 2:1, като гост, а и двете попадения за "вълците" бяха дело на живата легенда на Рома Франческо Тоти.

Първата част завърши при нулево равенство, като домакините създадоха няколко по-сериозни положения, но ги пропиляха с лека ръка, което се оказа решавашото да си тръгнат без точки от срещата.

Още в 56-та минута Писаро беше съборен в наказателното поле и главният арбитър посочи бялата точка. Зад топката застана Тоти, който с хладнокръвен прехвърлящ удар даде преднина на своя отбор. Всичко вървеше добре за Рома, когато в 88-та минута, стрелецът Ди Натале възстанови равенството с прекрасен удар. Така, по всичко личеше, че двата тима ще си поделят точката, но не така смяташе и Принца на Рим.

Първо в 92-та минута, главният съдия отмени гол на Удинезе за игра с ръка. В съответната атака гостите от Рим стигнаха до драматичната победа. Рийзе пусна пас за Тоти, който от малкия пеналт не прости на домакините.

С тази победа Рома е само на три точки от Удинезе, които заемат мястото даващо право участие в най-комерсиялния турнир в Европа - Шампионска лига.