Рома победи Болоня като гост, в първия мач от 25-я кръг на италианската Серия А и по този начин "вълците" запазват втората си позиция с актив от 57 точки, а Болоня остават на 2 точки над зоната на изпадащите.
В първите минути домакините бяха по-опасният от двата тима. В 8-ата и 13-ата минути, Роландо Бианки отправи на два пъти опасни изстрели, но Морган де Сантктис ги неутрализира. Впоследствие Рома изравни играта и отправи 4-5 неточни изстрела. В 37-ата минута се откри най-чистото положение за гостите и Раджа Наинголан бе точен за 0:1. До края на полувремето Морлео и Кристалдо отправиха изстрели, но за тяхно съжаление неточно.
През първите 30 минути на второто полувреме, опасните положения пред двете врати липсваха. В 75-ата минута, Тадей отправи точен, но безпроблемен изстрел към Курчи. До края на мача Рома имаха добрите възможности за гол, вместо Болоня да натиска и напълно заслужено "вълците" си тръгват от "Ренато Дал'Ара" с победа.