Отборът на ПСВ Айндховен продължава напред в 1/8 финалите в турнира Лига Европа, холандците отстраниха френския Лил след 3:1 в Холандия и 2:2 във Франция и преодоляха 1/16 финалите
Изненадващо в 22-та минута Пиер Ален-Фро откри за Лил и даде надежди на своите, че могат да отстранят холандския гранд. Опитният нападател излезе сам срещу Исаксон и откри резултата. В 55-та минута унгарецът Балаш Джуджак изравни и по този начин ПСВ вече се класираше, тъй като първата среща завърши 2:2. Унгарецът изпълни пряк свободен удар и изненада вратаря на Лил, който още правеше стената пред себе си, а сигнал от съдията вече имаше. Мачът свърши в 62-та минута, когато голмайсторът Фро получи втори жълт картон в 62-та минута и беше изгонен, оставяйки Лил с 10 човека на терена. Само 5 минути по-късно Джърмейн Ленс направи 2:1, след чудесно двойно подаване с Маркус Берг, а Марсело в 73-та довърши французите с трети гол, бразилецът засече с глава центрира от корнер на Джуджак.
На осминафиналите ПСВ ще играе с Рейнджърс, който острани Спортинг Лисабон, след 1:1 в Шотландия и 2:2 в Португалия. Първият мач е в Айндховен, а реваншът в Шотландия.