You are here:   Home Европейски футбол Лига Европа Виляреал върви уверено към титлата в Лига Европа, след като отстрани пореден тежък съперник

Виляреал върви уверено към титлата в Лига Европа, след като отстрани пореден тежък съперник

Четвъртък, 17 Март 2011 23:47 SPORTABG

Отборът на Виляреал се класира на 1/4 финалите в Лига Европа, след като победи 2:1 Байер Леверкузен в Испания. Головете за "жълтата подводница" вкараха Касорла и Роси, а за "аспирините" се разписа Гонзало Родригес, който си вкара автогол.

 

 

Виляреал започна динамично първите 45 минути от реванша. В началото бе отсъдена засада на Маркос Рубен. Немския тим отговори с атака, завършила с удар на Кастро във вратаря на гостите Адлер. Последвалият натиск на футболистите в „черно” доведе до няколко силни изстрела на Дердиок и Ренато Аугусто. Постепенно борбата се премести в средата на терена. В 33-та минута Марио Гаспар асистира на Санти Касорла за 1:0 на Ел Мадригал. Леверкузен се опита да отговори на гола, но шута на Аугусто отново бе спасен. В 42-та минута Леверкузен направи рокада в отбора си, след като Гонзало Кастро бе заменен от Сидней Сам. Така двата тима се оттеглиха на полувремето при резултат 1:0.

Байер Леверкузен започна добре втората част и гостите търсеха изравняване, но удар на Сами Хюпия премина в аут, а изстрел на Ренато Аугусто беше спасен. В 61-та минута Виляреал вкара втори гол, чрез Джузепе Роси и предреши крайния изход на срещата, за гола асистира Санти Касорла. В 81-та минута Леверкузен стигнаха до почетно попадение, което беше автогол на Гонзало Родригес. До края на мача Байер се опита да стигне до равенството поне за престиж, но удари на Балак, Дердйок и Аугусто не намериха вратата и така Виляреал се класира на 1/4 финалите, след като отстрани пореден силен съперник (на 1/16 финалите Виляреал се справи и с Наполи) и испанците стават основен фаворит за титлата.

Емил Стефанов, Валентин Видолов/SportaBG.com